Facebook

Blog

2019-10-01

Projektujemy drewniane zadaszenie tarasu krok po kroku

Dach nad tarasem jest bardzo przydatnym rozwiązaniem zarówno latem, jak i zimą. Chroni przed pogodą (ostrym nasłonecznieniem, deszczem, śniegiem, wiatrem), co pozwala cieszyć się ogrodem niezależnie od warunków. Przed budową trzeba jednak dobrze zaprojektować konstrukcję. W niniejszym poradniku dowiedzą się Państwo, jak powinna przebiegać budowa zadaszenia tarasu krok po kroku.

2019-09-16

Wykorzystanie donic i pergoli drewnianych w ogrodowych aranżacjach

Przydomowy ogród dla wielu z nas jest oazą spokoju i miejscem, w którym można uciec od wielkomiejskiego zgiełku. Dlatego tak ważne jest, aby ten zielony zakątek cieszył oczy, a jego aranżacja sprawiała, że w ogrodzie chętnie będą przebywać wszyscy członkowie rodziny oraz ich znajomi. Elementami, które z pewnością mogą przyczynić się do nadania ogrodowi niepowtarzalnego klimatu oraz uroku są rośliny w ozdobnych donicach, a także drewniane pergole. Na co zwrócić uwagę podczas ich wyboru i czy sprawdzą się w każdym przypadku?

2019-09-05

Jak zaprojektować nowoczesną altanę ogrodową?

Altany w ogrodach są miejscem przeznaczonym do relaksu i wytchnienia wśród bujnej roślinności. Nic tak nie uspokaja, jak kontakt z naturą. Jednak aby konstrukcja spełniała swoją funkcję, musi zostać zaprojektowana z głową. W przeciwnym wypadku spędzanie w niej czasu będzie przysparzać więcej kłopotów niż przyjemności. Z naszym poradnikiem dowiedzą się Państwo, jak zbudować altanę drewnianą krok po kroku.

2019-08-19

Jak zabezpieczyć drewniane meble ogrodowe przed zimą?

Wykonane z drewna meble są narażone na niszczenie nawet podczas łagodnej zimy. Dlatego nie można zapomnieć o ich odpowiednim zabezpieczeniu. W przeciwnym wypadku wyposażenie ogrodowe ulegnie nieodwracalnym uszkodzeniom, zarówno pod kątem funkcjonalnym, jak i estetycznym. Prezentujemy kilka porad na temat tego, czym i jak zabezpieczyć meble ogrodowe na zakończenie sezonu.

2019-08-05

Aranżacja altany ogrodowej

Altana ogrodowa to idealne miejsce na odpoczynek po ciężkim dniu. Stanowi także przestrzeń, w której można wspólnie z rodziną spożywać posiłki czy schronić się przed złą pogodą. Współczesne altany pozwalają na dużą swobodę w eksperymentowaniu z aranżacjami. Bez względu na rozmiar działki jej otoczenie może stać się naprawdę wyjątkowe – jedynymi ograniczeniami są: wyobraźnia i możliwości finansowe.

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2020 Artimbo.pl

Design by Graff.pl