Blog

2023-04-05

Jak ochronić drewnianą altanę przed zimą?

Drewno jest bardzo wdzięcznym materiałem. Pozwala na stworzenie wielu użytecznych przedmiotów i budowli, choćby takich jak altana ogrodowa. Trzeba pamiętać, że drewno wymaga również troski. Altana stojąca przez cały rok pod gołym niebem będzie nam służyć przez długie lata, o ile o nią zadbamy. Tym razem powiemy, jak powinna wyglądać skuteczna impregnacja altany ogrodowej w porze zimowej.
2023-04-05

Które rośliny sprawdzą się na twoim tarasie

Szczęśliwcy, którzy posiadają taras, często stają przed dylematem dotyczącym tego, jak go zagospodarować, aby stał się pięknym i zachęcającym do relaksu miejscem. Poza wyborem mebli wypoczynkowych istotnym elementem aranżacji są na pewno rośliny, dzięki którym tuż za drzwiami mieszkania można stworzyć prawdziwą enklawę zieleni i spokoju. Sprawdźmy więc, co warto posadzić na tarasie, aby zachwycał urodą i funkcjonalnością.
2023-04-05

Markizy i pergole tarasowe – porównanie różnych rodzajów pokryć tarasowych

Wybór odpowiedniego zadaszenia tarasu w dużej mierze zależy od preferencji domowników i od tego, w jaki sposób spędzają czas na świeżym powietrzu. Każde pokrycie tarasowe, od pergoli po markizy, wyróżnia się nieco innymi cechami i sposobem funkcjonowania, co czyni je idealnym do różnych zastosowań. Dlatego w poniższym artykule przedstawimy najważniejsze zalety zarówno markiz, jak i pergoli oraz doradzimy, które z nich lepiej odpowiedzą na konkretne potrzeby inwestorów. Dzięki temu domownicy zyskają pewność, że wybrane zadaszenie tarasu okaże się godną uwagi inwestycją i będzie wyróżniało się niezawodnym działaniem przez wiele długich lat.
2022-09-16

Jaki wybrać kształt altany ogrodowej?

Odpowiednio dobrana altana ogrodowa bardzo często staje się miejscem, w którym spędzamy wiele wolnego czasu z bliskimi osobami i które okazuje się idealną przestrzenią do wypoczynku oraz relaksu. Warto jednak wspomnieć, że altany z drewna mogą również pełnić inną funkcję i stać się alternatywą dla garażu, chroniąc pojazd przed działaniem szkodliwych czynników atmosferycznych. Z tego powodu podczas wyboru idealnej altany ogrodowej dobrym pomysłem będzie zastanowienie się, jakie będzie jej najważniejsze zastosowanie i jakim metrażem powinna się wyróżniać. Ważną kwestią okazuje się także to, jaki kształt altany wybrać, aby cechowała się ona jak największą funkcjonalnością i stanowiła dodatkową ozdobę ogrodu. Dlatego w poniższym artykule przedstawiamy kilka ważnych wskazówek, które pomogą wybrać spośród różnych kształtów altan drewnianych.
2022-09-16

3 pomysły na aranżacje altany ogrodowej

Altana ogrodowa to świetne miejsce na spędzanie czasu w ciepłe dni. Można przyjmować w niej gości, urządzać grille lub wypoczywać – w samotności bądź z rodziną. Jak ją zaaranżować, aby stworzyć wymarzony kącik relaksu?
2022-09-16

Wiata samochodowa czy garaż – wady i zalety

Postawienie garażu lub wiaty samochodowej dla wielu osób staje się nieodłącznym elementem projektu każdego domu. Trudno się temu dziwić – obecnie samochody stanowią niezwykle ważny środek transportu, który bez odpowiednich zabezpieczeń okazuje się bardziej narażony na zniszczenia spowodowane szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, na przykład opadami gradu czy silnym wiatrem niosącym z sobą ostre gałęzie lub inne niebezpieczne przedmioty. Z tego powodu garaż lub wiata garażowa pomagają chronić pojazd przed uszkodzeniami i tym samym sprawiają, że wolniej traci on na swojej wartości. Warto dowiedzieć się, czy lepszym wyborem będzie garaż, czy wiata i poznać tym samym wszystkie zalety oraz wady poszczególnych rozwiązań.
2021-10-13

Jak zbudować dużą pergolę drewnianą?

Właściwe zagospodarowanie działki lub ogrodu pozwoli stworzyć miejsce, w którym będzie się przyjemnie spędzać czas. Dużą popularnością cieszą się pergole drewniane. To element małej architektury, który pełni zarówno funkcję ozdobną, jak i użytkową.
2021-10-13

Skrzynie i donice drewniane w stylu rustykalnym

Ogród przy domu to wspaniałe miejsce do odpoczynku. Dzięki niemu nie trzeba wyjeżdżać daleko za miasto, by móc napawać się pięknym widokiem zieleni, delektować się śpiewem ptaków, czy po prostu zaznawać relaksu w przyjemnym zaciszu. Coraz większą popularnością cieszą się strefy utrzymane w stylu rustykalnym. Sprawdź, jak możesz łatwo wnieść do swojej zielonej enklawy nutkę swojskiego klimatu, dzięki produktom dostępnym na stronie Artimbo.

2021-10-10

Jak zamontować kratki drewniane na tarasie?

Drewniane płoty czy kratki zastosowane w obrębie przestrzeni około domowej odznaczają się ponadczasowością. Mnogość występujących w ramach nich wariantów w połączeniu z uniwersalnością samego drewna pozwala dopasować wspomniane produkty do niemal dowolnych koncepcji architektonicznych, oferując użytkownikom nie tylko wysoki poziom estetyki, ale również liczne walory funkcjonalne takie jak ochrona przed wiatrem czy zapewnianie prywatności.

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2023 Artimbo.pl

Design by Graff.pl