Blog

2022-09-16

Jaki wybrać kształt altany ogrodowej?

Odpowiednio dobrana altana ogrodowa bardzo często staje się miejscem, w którym spędzamy wiele wolnego czasu z bliskimi osobami i które okazuje się idealną przestrzenią do wypoczynku oraz relaksu. Warto jednak wspomnieć, że altany z drewna mogą również pełnić inną funkcję i stać się alternatywą dla garażu, chroniąc pojazd przed działaniem szkodliwych czynników atmosferycznych. Z tego powodu podczas wyboru idealnej altany ogrodowej dobrym pomysłem będzie zastanowienie się, jakie będzie jej najważniejsze zastosowanie i jakim metrażem powinna się wyróżniać. Ważną kwestią okazuje się także to, jaki kształt altany wybrać, aby cechowała się ona jak największą funkcjonalnością i stanowiła dodatkową ozdobę ogrodu. Dlatego w poniższym artykule przedstawiamy kilka ważnych wskazówek, które pomogą wybrać spośród różnych kształtów altan drewnianych.
2022-09-16

3 pomysły na aranżacje altany ogrodowej

Altana ogrodowa to świetne miejsce na spędzanie czasu w ciepłe dni. Można przyjmować w niej gości, urządzać grille lub wypoczywać – w samotności bądź z rodziną. Jak ją zaaranżować, aby stworzyć wymarzony kącik relaksu?
2022-09-16

Wiata samochodowa czy garaż – wady i zalety

Postawienie garażu lub wiaty samochodowej dla wielu osób staje się nieodłącznym elementem projektu każdego domu. Trudno się temu dziwić – obecnie samochody stanowią niezwykle ważny środek transportu, który bez odpowiednich zabezpieczeń okazuje się bardziej narażony na zniszczenia spowodowane szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, na przykład opadami gradu czy silnym wiatrem niosącym z sobą ostre gałęzie lub inne niebezpieczne przedmioty. Z tego powodu garaż lub wiata garażowa pomagają chronić pojazd przed uszkodzeniami i tym samym sprawiają, że wolniej traci on na swojej wartości. Warto dowiedzieć się, czy lepszym wyborem będzie garaż, czy wiata i poznać tym samym wszystkie zalety oraz wady poszczególnych rozwiązań.
2021-10-13

Jak zbudować dużą pergolę drewnianą?

Właściwe zagospodarowanie działki lub ogrodu pozwoli stworzyć miejsce, w którym będzie się przyjemnie spędzać czas. Dużą popularnością cieszą się pergole drewniane. To element małej architektury, który pełni zarówno funkcję ozdobną, jak i użytkową.
2021-10-13

Skrzynie i donice drewniane w stylu rustykalnym

Ogród przy domu to wspaniałe miejsce do odpoczynku. Dzięki niemu nie trzeba wyjeżdżać daleko za miasto, by móc napawać się pięknym widokiem zieleni, delektować się śpiewem ptaków, czy po prostu zaznawać relaksu w przyjemnym zaciszu. Coraz większą popularnością cieszą się strefy utrzymane w stylu rustykalnym. Sprawdź, jak możesz łatwo wnieść do swojej zielonej enklawy nutkę swojskiego klimatu, dzięki produktom dostępnym na stronie Artimbo.

2021-10-10

Jak zamontować kratki drewniane na tarasie?

Drewniane płoty czy kratki zastosowane w obrębie przestrzeni około domowej odznaczają się ponadczasowością. Mnogość występujących w ramach nich wariantów w połączeniu z uniwersalnością samego drewna pozwala dopasować wspomniane produkty do niemal dowolnych koncepcji architektonicznych, oferując użytkownikom nie tylko wysoki poziom estetyki, ale również liczne walory funkcjonalne takie jak ochrona przed wiatrem czy zapewnianie prywatności.
2021-10-01

Budowa zadaszenia przyściennego do tarasu

Zadaszenie przyścienne tarasu, czyli konstrukcja mocowana do ściany budynku, stanowi niezwykle popularną formę zagospodarowania części przydomowych. Wyróżnia się wysoką użytecznością oraz estetyką. Jak zbudować zadaszenie tarasu przyścienne? Na które kwestie należy zwrócić uwagę? Podpowiadamy w poniższym artykule.

2021-06-08

Rodzaje zadaszeń do drzwi wejściowych domu

Zadaszenie wejścia do domu stanowi nie tylko wysoce praktyczny, ale również dekoracyjny element konstrukcji budynku. Dowiedz się, jakie są rodzaje daszków nad drzwiami wejściowymi oraz jak je dopasować do własnego domu.
2021-06-07

Rozbudowa wiaty samochodowej o kolejne stanowisko

Z jakimi wyzwaniami wiąże się rozbudowa wiaty samochodowej? Zapraszamy do lektury.

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2023 Artimbo.pl

Design by Graff.pl