Facebook

Blog

2020-11-27

Przygotowanie podłoża pod budowę drewnianego domku

Budowa altany, domku letniskowego czy dowolnej innej drewnianej konstrukcji musi zostać poprzedzona odpowiednim przygotowaniem podłoża pod powstający obiekt. Scharakteryzowaliśmy pokrótce proces niezbędny, aby uzyskać optymalne podłoże pod domek drewniany lub inny relatywnie lekki budynek wykonany z tego materiału.
2019-10-01

Projektujemy drewniane zadaszenie tarasu krok po kroku

Dach nad tarasem jest bardzo przydatnym rozwiązaniem zarówno latem, jak i zimą. Chroni przed pogodą (ostrym nasłonecznieniem, deszczem, śniegiem, wiatrem), co pozwala cieszyć się ogrodem niezależnie od warunków. Przed budową trzeba jednak dobrze zaprojektować konstrukcję. W niniejszym poradniku dowiedzą się Państwo, jak powinna przebiegać budowa zadaszenia tarasu krok po kroku.

2019-09-16

Wykorzystanie donic i pergoli drewnianych w ogrodowych aranżacjach

Przydomowy ogród dla wielu z nas jest oazą spokoju i miejscem, w którym można uciec od wielkomiejskiego zgiełku. Dlatego tak ważne jest, aby ten zielony zakątek cieszył oczy, a jego aranżacja sprawiała, że w ogrodzie chętnie będą przebywać wszyscy członkowie rodziny oraz ich znajomi. Elementami, które z pewnością mogą przyczynić się do nadania ogrodowi niepowtarzalnego klimatu oraz uroku są rośliny w ozdobnych donicach, a także drewniane pergole. Na co zwrócić uwagę podczas ich wyboru i czy sprawdzą się w każdym przypadku?

2019-09-05

Jak zaprojektować nowoczesną altanę ogrodową?

Altany w ogrodach są miejscem przeznaczonym do relaksu i wytchnienia wśród bujnej roślinności. Nic tak nie uspokaja, jak kontakt z naturą. Jednak aby konstrukcja spełniała swoją funkcję, musi zostać zaprojektowana z głową. W przeciwnym wypadku spędzanie w niej czasu będzie przysparzać więcej kłopotów niż przyjemności. Z naszym poradnikiem dowiedzą się Państwo, jak zbudować altanę drewnianą krok po kroku.

2019-08-19

Jak zabezpieczyć drewniane meble ogrodowe przed zimą?

Wykonane z drewna meble są narażone na niszczenie nawet podczas łagodnej zimy. Dlatego nie można zapomnieć o ich odpowiednim zabezpieczeniu. W przeciwnym wypadku wyposażenie ogrodowe ulegnie nieodwracalnym uszkodzeniom, zarówno pod kątem funkcjonalnym, jak i estetycznym. Prezentujemy kilka porad na temat tego, czym i jak zabezpieczyć meble ogrodowe na zakończenie sezonu.

2019-08-05

Aranżacja altany ogrodowej

Altana ogrodowa to idealne miejsce na odpoczynek po ciężkim dniu. Stanowi także przestrzeń, w której można wspólnie z rodziną spożywać posiłki czy schronić się przed złą pogodą. Współczesne altany pozwalają na dużą swobodę w eksperymentowaniu z aranżacjami. Bez względu na rozmiar działki jej otoczenie może stać się naprawdę wyjątkowe – jedynymi ograniczeniami są: wyobraźnia i możliwości finansowe.

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2021 Artimbo.pl

Design by Graff.pl